Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a pogoda tylko zachęca do wyruszenia w podróż. W związku z tym wiele osób zadaje sobie pytanie „jak spędzić aktywnie wakacje, żeby jednocześnie odpocząć?”.

Sposobów na przyjemne spędzenie ciepłych popołudni jest mnóstwo. Jedną z ciekawszych opcji na wakacje jest czarter jachtu. Czym jest czarter jachtu? Czarter to nic innego jak żeglowanie wynajętym od armatora jachtem. Armator, jako opiekun jachtów w marinie, oferuje do wynajęcia różne ich modele. Decydując się na czarter jachtu, wynajmujący podpisuje umowę, która obejmuje dokładny czas i miejsce wynajęcia, a także informacje o wypożyczonym modelu. Daje to wynajmującemu pewność, że właśnie ten jacht będzie do jego dyspozycji przez określony wcześniej okres.

Jak wygląda przebieg wynajęcia jachtu? Czarter jachtu rozpoczyna się od rezerwacji i określenia czasu, w ciągu którego ma zostać wpłacona jedna część kwoty. W dniu wypłynięcia w rejs należy stawić się w umówionym miejscu, w którym następuje przejęcie jachtu. Po sprawdzeniu czy na jachcie jest wszystko, co zostało zawarte w umowie, należy podpisać protokół. Dopiero wtedy można spokojnie wyruszyć w rejs.

Do prowadzenia jachtu wymagane są specjalne uprawnienia, które dają taką możliwość. Jeśli zatem nikt z podróżujących ich nie posiada, istnieje możliwość wynajęcia profesjonalnego skippera, który zajmuje się prowadzeniem jachtu. Skipper dba nie tylko o bezpieczeństwo, ale również komfort podróżowania.Czarter jachtu nie wymaga wielu skomplikowanych przygotowań ani specjalnego wysiłku. Jest to ciekawa opcja na spędzenie wakacji w ciepłym kraju, gdzie można do woli cieszyć się pogodą i atrakcjami.

Gdzie zatem wybrać się w rejs? Wiele osób decyduje się na czarter jachtu po Chorwacji, gdzie szczególnie mile widziane są osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglugą. Do dyspozycji urlopowiczów są tylko nowoczesne i przestronne jachty, które pozwalają na pełne zrelaksowanie się. Piękne widoki na morzu Adriatyckim pozwalają podróżującym na spędzenie czasu na relaksie, a zarazem przeżycie ciekawych przygód i zwiedzenie nowego miejsca. Rejsy po Chorwacji są często wybierane przez osoby, stawiające na zabawę podczas wakacji. Ponadto, wiele osób decyduje się także na czarter jachtu po Grecji. Daje to możliwość na poznanie kraju od strony historycznej oraz współczesnej. Taki rejs to niesamowita szansa na podziwianie uroków Grecji i jej pięknych pejzaży.

Czarter jachtu - sposób na udane wakacje

20 kwietnia 2018

Oferta
​​​​​​​żeglarska

 

 

Oferta żeglarska

 

e-mail
wyślij
wyślij
Dziękujemy! Będziesz otrzymywać
najświeższe informacje o naszej ofercie.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Skontaktuj się z nami

info@moveit.pl

tel. 505 977 481
Znajdź nas na Facebook'u


Zapisz się na newsletter